Reklamacje

Reklamacje, zwroty i wymianę towaru należy składać poprzez E-MAIL: kontakt@dexdlabiura.pl

ZWROT / WYMIANA

14 dni od otrzymania towaru bez podania przyczyny

Czas na zgłoszenie zwrotu / wymiany zakupionego towaru bez podania przyczyny w formie wiadomości e-mail.

kolejne 14 dni od daty zgłoszenia zwrotu/wymiany

Czas na zwrot wzajemnych świadczeń. Oznacza to, że w ciągu tych 14 dni towar musi wrócić do dlabiura.eu, a koszty zakupu zwrócone Konsumentowi (na konto lub gotówką).

 • Jak można obchodzić się ze zwracaną rzeczą? Jeżeli Konsument chce zwrócić towar to z zakupioną rzeczą może obchodzić się w taki sposób, w jaki byłoby to możliwe w sklepie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że może dany towar odpakować i wyjąć z opakowania (jeśli podobne produkty można odpakować w zwykłym sklepie), uszkodzenie opakowania nie oznacza obniżenia wartości produktu. 
 • Jak nie można obchodzić się ze zwracaną rzeczą? Kupujący nie może obchodzić się z zakupioną rzeczą w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 • Jak dostarczyć zwracany towar? Konsument ma obowiązek niezwłocznie po zgłoszeniu zwrotu/wymiany, ale nie później niż w ciągu kolejnych 14 dni, dostarczyć produkty na adres: DEX ELŻBIETA DEJNAROWICZ, ul. Karola Bohdanowicza 19 lok. 3, 02-127 Warszawa, o ile nie zostanie ustalone inaczej.

 • Zwrot kosztów. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania zwracanego przedmiotu lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu odesłania. Ewentualny koszt dostawy zostanie zwrócony razem z kosztem zwracanego towaru.
 • Czy można zwrócić każdy towar? Nie ma możliwości odstąpienia od umowy, jeżeli:

  • Konsument został poinformowany o braku takiej możliwości wcześniej, przed rozpoczęciem transakcji,
  • przedmiotem świadczenia jest przedmiot nieprefabrykowany, wyprodukowany według podanych przez Konsumenta specyfikacji, służący zaspokojeniu indywidualnych potrzeb Klienta,
  • przedmiotem świadczenia jest przedmiot o krótkim terminie ważności, który traci swoją przydatność przed upływem 14 dni wyznaczonych na zwrot, zapieczętowany ze względów higienicznych lub ochrony zdrowia, zapieczętowane nośniki z danymi cyfrowymi

REKLAMACJE

2 lata od otrzymania towaru

Czas na złożenie reklamacji w formie wiadomości e-mail.

14 dni od daty zgłoszenia reklamacji

W tym czasie poinformujemy Cię o decyzji dotyczącej reklamacji. Brak odpowiedzi oznacza uznanie reklamacji za zasadną.

14 dni od otrzymania towaru

Czas na złożenie reklamacji dotyczącej niezgodności towaru z umową.

 • Problem z przesyłką kurierską. Jak postępować w przypadku uszkodzenia opakowania zewnętrznego?
  Niezwłocznie po odebraniu przesyłki sprawdź stan opakowania zarówno zewnętrznego, jak i towar w środku. Jeżeli opakowanie nosi ślady uszkodzeń, rozdarcia należy spisać protokół szkody z kurierem. Jeżeli Kurier zdążył już odjechać niezwłocznie zadzwoń do firmy kurierskiej odpowiedzialnej za dostawę i poinformuj o uszkodzeniach. Do Twoich obowiązków należy również niezwłoczne poinformowanie firmy DEX Elżbieta Dejnarowicz o zaistniałej sytuacji.
 • Problem z przesyłką dostarczoną transportem dlabiura.eu. Twoim obowiązkiem jest sprawdzić stan, ilość i jakość dostarczonych towarów. W razie jakichkolwiek niezgodności poinformuj o problemie dlabiura.eu telefonicznie pod numerem +48 515 275 247 lub w wiadomości e-mail na adres kontakt@dexdlabiura.pl. W takich przypadkach najczęściej w ciągu kilkunastu minut, a jedynie w szczególnych przypadkach w ciągu 14 dni, otrzymasz informację o sposobie załatwienia reklamacji.
 • Towar ma wadę, chcę zgłosić reklamację jakościową. W dlabiura.eu sprawujemy opiekę nad zgłaszanymi reklamacjami, tzn. jeżeli zakupiony w naszym sklepie towar ma wadę lub uległ awarii w czasie ważności gwarancji i chcesz go zareklamować - nie musisz kontaktować się z serwisem producenta, a jedynie z nami. Zgłosimy reklamację w Twoim imieniu, dopilnujemy terminów i poinformujemy o decyzji.
 • Przebieg reklamacji:

  • Reklamację należy złożyć w wiadomości e-mail.
  • Towar należy dostarczyć pod adres: DEX ELŻBIETA DEJNAROWICZ, ul. Karola Bohdanowicza 19 lok. 3, 02-127 Warszawa, o ile nie zostanie ustalone inaczej. Koszt dostawy ponosi Sprzedający.
  • Masz prawo żądać obniżenia ceny, odstąpienia od umowy, naprawy lub wymiany na rzecz wolną od wad, jednak ostateczna decyzja należy od serwisu/sprzedawcy/rodzaju usterki itp.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl